Rozdroża 2018-01-13T19:31:23+00:00

Rozdroża – zapraszam do miejsc i projektów wartych uwagi

Wiedźmin film - Pół Wieku Poezji Później

Pół Wieku Poezji Później

„Od fanów dla fanów” – takie motto przyświecało grupie młodych filmowców, gdy w 2015r. postanowili zrealizować swoje marzenia. Chcieli nagrać film poświęcony prozie A.Sapkowskiego. W tym celu, chcąc zebrać środki na nagranie, uderzyli do popularnego serwisu polakpotrafi.pl, gdzie udało im się zebrać znaczną kwotę na stworzenie własnego dzieła. Uzyskane pieniądze pozwoliły im zatrudnić więcej osób, dały dostęp do nowych lokalizacji i efektów dzięki czemu ich fanowska produkcja nie ustępuje pola wysoko budżetowym produkcją.

Stworze - gry planszowe, słowiańskie kalendarze

Stworze – zanurz się w fantastyczny świat słowiańskich wierzeń

Słowiańskie wierzenia od dawna fascynowały i pobudzały wyobraźnię milionów ludzi na całym świecie. Matrycą, dzięki której przenika ona do codzienności, są dziesiątki fantastycznych projektów. Stworze to jeden z takich projektów i zarazem gra planszowa zrealizowana przez grupę pasjonatów, którzy chcieli swoją pasją przybliżyć nam świat słowiańskich wierzeń. Gra planszowa Stworze to bardzo dobry, udany projekt, zbierający setki pozytywnych recenzji wśród graczy i konwentowiczów w całym kraju. Chcecie zobaczyć co jeszcze Stworze ma do zaoferowania? Zapraszam na stronę ich projektu!

Festiwal Fantastyki Cytadela

Festiwal Fantastyki Cytadela i Festiwal Fantastyki Twierdza

Jeżeli szukacie miejsca tętniącego niesamowitym klimatem, gdzie każdy może być sobą i realizować się podczas licznych, organizowanych konkursów, prelekcji i gier, to zarówno Cytadela jak i Twierdza są miejscami dla was. Cytadela to konwent post-apo, mocno inspirowany klimatami fantasy i science-fiction, star wars i wiedźminem, dlatego jest to miejsce dla każdego. Organizowane konkursy cosplay angażują najlepszych cosplayerów z całego kraju. Koncerty, rozbudowana strefa gastro, przemyślane i liczne atrakcje, wszystko to sprawia, że jest to miejsce, gdzie każdy fantastycznie spędzi swój czas.